Opera Prodaná nevěsta zahájí už zítra festival ve Skutči

       Prodaná nevěsta si od své premiéry vydobyla zasloužený obdiv obecenstva a později i světové renomé. Je stálicí repertoáru českých operních divadel a právem patří do zlatého fondu světové opery.  V provedení renomované plzeňské operní scény se navíc diváci mohou těšit na originální plzeňské kroje. Na přehlídce Opera 2003 byla Prodaná nevěsta v podání plzeňské opery označena za nejlepší inscenaci přehlídky a od té doby sklidila řadu úspěchů i na zahraničních scénách v Japonsku, Německu a Švýcarsku.

       Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nabízí svým návštěvníkům moderní a maximálně komfortní prostředí. Operní i jiná představení, stejně jako jedinečné koncerty si diváci mohou vyslechnout v pohodlí čalouněných divadelních sedadel, v sále s výbornou akustikou a nezbytným zázemím, včetně divadelního baru. Vybudované orchestřiště a dostatečně prostorné jeviště umožňuje uvádět i velká operní díla, jakým je třeba i Prodaná nevěsta.

           Nenechte si ujít příležitost shlédnout naši nejkrásnější národní operu. Nemusíte absolvovat cestu do vzdálených operních domů v Praze, Plzni nebo Ústí n. L., stačí přijet do Skutče. Dostane se vám laskavého přijetí a laskavá bude i cena vstupenky.

Neděle 13. 3. od 16 hodin, velký sál Kulturního klubu Skuteč

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta – Divadlo J. K. Tyla, Plzeň